Rapid SSL Sertifikaları

Türkiye'nin en uygun fiyatlı SSL sertifikaları ile sitenize güven ve prestij kazandırın!

Rapid SSL Sertifikası

Rapid SSL Sertifikaları

₺45/YIL
Kampanya
38 /YIL

Rapid SSL

SATIN AL
İNDİRİM KODU: RPDSSL38
419 /YIL

Rapid SSL Wildcard

SATIN AL
Rapid SSL Sertifikası

Rapid SSL ile güvenli ve prestijli siteler!

Anında Aktivasyon

Domain ve Wildcard SSL sertifikalarının aktivasyonu anında sağlanır.

Google SEO SSL

Google, SSL sahibi web sitenize arama sonuçlarında öncelik tanır.

Mobil Uyumlu

Rapid SSL sertifikaları, tarayıcı ve mobil uyumluluğa sahiptir.

Sıkça Sorulan Sorular

SSL sertifikaları ile ilgili, sipariş öncesinde sıklıkla sorulan sorulara verilen cevaplara göz atın!

Wildcard SSL, sınırsız sayıda alt alan adı (subdomain) için SSL sertifikası kullanabilmenize olanak sağlar. Şayet alan adınıza ait panel.alanadi.com, shop.alanadi.com, blog.alanadi.com gibi birden çok alt alan adı altında web siteleri için SSL sertifikası almak isterseniz, bu durumda üç ayrı SSL sertifikası almak yerine Wildcard SSL alarak, sınırsız sayıda alt alan adı için Wildcard SSL'i kullanabilirsiniz.
Evet. Medya İnternet Telekom'dan alacağınız herhangi bir SSL sertifikasını, altyapısı uygun olan ve statik IP tanımlanmış mevcut hosting sağlayıcınızdan aldığınız web hosting hesabında kullanabilirsiniz.
Yeşil Adres Çubuğu, bir web sitesinin ait olduğu kurum-kuruluşun adıyla ve resmi belgelerle başvurulabilen en itibarlı SSL sertifikası türüdür. Bu sertifika ile onaylanmış sitelere tarayıılardan giriş yapıldığında, adres çubuğuun solunda Yeşil zeminde web sitesinin ait olduğu kurum-kuruluşun ismi belirir. Yeşil adres çubuğu özellikli SSL'e sahip olabilmek için, EV yani Extended Validation SSL sertifikası alınmalıdır.

EV SSL sertifikaları, belge gerektirdiği için, onay süreci 1-20 gün arasında sürebilmektedir. Yine EV SSL alınacak alan adı sahibi kurum-kuruluşun, en az iki yıldır faaliyette olduğunu belgelerle kanıtlaması istenir.
Online bankacılık işlemleri ile e-ticaret hizmeti sunan web siteleri için, kimlik hırsızlığı ciddi sorunlara neden olmaktadır.

EV SSL sertifikaları, "Yeşil Adres Çubuğu" özelliği ile, tarayıcıların adres çubuğunun zeminini yeşil renkte sunar ve bu yeşil alanda alan adının sahibi olan kurum-kuruluşun resmi kaytlı ünvanı belirir. Bu da sitede online işlemler gerçekleştirecek olan kullanıcıların nezdinde söz konusu web sitesine güven ve itibar kazandırır.

EV SSL sertifikası sahibi olarak, sektörünüzdeki rakiplerin ciddi anlamda önüne geçerek güvenilir, itibarı olan prestijli bir marka olduğunuzu belgeli olarak internet kullanıcılarına sunabilirsiniz.
E-fatura işlemleri için özel bir sertifika markası ya da türü seçmenize gerek yoktur. E-fatura için dilediğiniz SSL markasının, dilediğiniz ürününü tercih edebilirsiniz.
Eğer Medya İnternet Telekom'dan -miPanel Hosting paketleri hariç- bireysel, limitsiz veya kurumsal web hosting paketlerinden birini satın aldıysanız, bu hosting hesabı için alacağınız SSL sertifikası, Medya İnternet Telekom tarafından ücretsiz olarak hosting hesabınıza kurulacaktır.

Web yazılımlarımızın barındırıldığı miPanel Web Hosting paketlerine SSL sertifikası kurulumu 50 TL + KDV ile yapılmaktadır. Bu hizmet ile web yazılımlarımız üzerinde https SSL optimizasyon hizmetleri gerçekleştirilmektedir.
SSL kurulum desteğimiz, sadece Medya İnternet Telekom'dan bireysel, limitsiz ve kurumsal hosting paketlerinden birini satın almış kullanıcılarımız içindir. Diğer hosting sağlayıcılardan alınan hesaplara kurulum desteğimiz bulunmamaktadır. Firmamızdan sadece SSL satın aldıysanız, mevcut hosting sağlayıcınız ile görüşerek, bir adet statik IP adresi tahsis edilmesini ve SSL'in kurulumu için destek sağlanmasını talep edebilirsiniz.
Evet. Medya İnternet Telekom'un satışını gerçekleştirdiği Comodo, RapidSSL ve GeoTrust markalarına ait tüm sertifikalar, Türk ve yabancı bankalar tarafından kredi kartı tahsilat işlemlerinde kabul edilmektedir. Ancak bazı bankalar, özel koşulları gereği sizden onaylı dinamik site mührü içeren SSL sertifikası isteyebilir. Bu nedenle e-ticaret vb. işlemlerinizde kullanacağınız SSL'i satın almadan önce, bankanızdan bilgi almanızı öneririz.
Hayır. Rapid SSL, DV yani Domain Validation onay türüne sahip olduğu için, başvuru sırasında herhangi bir belge istenmemektedir.
Rapid SSL, kurulum hatalarına karşı ilk 5 gün sigortalıdır. Yani kurulum esnasında ilk 5 gün içerisinde bir sorun yaşarsanız ve SSL sertifikanızı silerseniz, tekrar yeni bir sertifika talebinde bulunabilirsiniz. İlk 5 günden sonraki süreçte herhangi bir şekilde sertifikanızı silerseniz, yeniden sertifika kurulumu teknik olarak mümkün değildir.

Genel Hizmet Koşulları

SSL sertifikası hizmetlerimiz için Hizmet Sözleşmesi yanında aşağıda yer alan özel koşullar da geçerlidir.


SSL Sertifikası Kullanım Koşulları

SSL sertifikası hizmetlerinden herhangi birini alan kullanıcılarımız, aşağıdaki koşulları kabul etmiş sayılır:

  • SSL sertifikaları, satın alındıktan sonra iadesi mümkün olmayan işlemlerden biridir. SSL sertifikalarından herhangi birinin satın alma sonrasında iadesi veya başka bir alan adı / alt alan adı için kullanılması mümkün değildir.
  • Medya İnternet Telekom'dan miPanel web hosting paketleri haricinde, herhangi bir web hosting hizmeti satın alan kullanıcılarımıza, SSL sertifikalarını firmamızdan satın almış olmaları şartıyla SSL kurulumu ücretsiz sağlanmaktadır. Web yazılımlarımız için sunulan miPanel web hosting paketlerine sahip kullanıcılarımızın tüm SSL kurulum işlemleri 50 TL + KDV olarak ücretlendirilmektedir. Bu hizmetle miPanel yazılımları bir bütün olarak https SSL protokolüne göre optimize edilmektedir.
  • SSL sertifikalarının kurulumu için Statik IP zorunludur. Medya İnternet Telekom'dan web hosting hizmeti alan kullanıcılarımızın, SSL sertifikası ile birlikte statik IP de satın alması gerekmektedir.